Pro závodníky, kteří preferují domácí scénu, nastává po řadě přípravných běžeckých závodů a aquatlonů řada prvních duatlonů a nenápadné čekání na první opravdové triatlony. Počasí tomu sice zatím příliš neodpovídá, ale triatlonová sezóna už pomalu klepe na dveře a bude mít podobný scénář jako v letech předchozích.

 

 

 

 

Otevírák v Poděbradech, tolik očekávaný Czechman, jakožto jednička tuzemských triatlonových podniků, MS Challenge Šamorín u našich sousedů a spousta následných tradičních i nových závodů.

Z Těch domácích určitě neunikne vaší pozornosti tradiční dlouhý triatlon v Otrokovicích, nebo jeho „bratr“ v podobě Slovakmana u našich sousedů.

Z těch nových bych určitě upozornil na Pálava race na Moravě a nebo sice tradiční, ale nově v seriálu světového poháru krátký triatlon v Karlových Varech.

Novinkou bude i zařazení závodu ve středním triatlonu Triprag do seriálu závodů Challenge. Tady bych byl ale s doporučením dost opatrný a spíše zdrženlivý. Loňský ročník určitě nenaplnil očekávání a závod se potýkal s řadou problémů a snížení startovného na úroveň pro závody Challenge naprosto směšnou, je také určitým signálem a spíše hysterií v podobě snahy přilákat na start alespoň domácí závodníky, protože žádná lavina zahraničních účastníků se určitě nestrhne. Organizátoři sice ve svých propagačních materiálech uvádějí 2500 startujících a násobně více diváků, ale je to více zbožné přání než realita, která přijde.

Co se týká Hisportu , setkáte se s námi určitě prakticky na všech pohárových závodech v dlouhém triatlonu v ČR a částečně i u našich sousedů, vyjma těch pořádaných z grantů a dotací, kde komerční činnost v podobě prodeje a propagačních stánků v prostorách závodu není povolena, aby nekonkurovala místním podnikům, právě z grantů financovaných. Že je to směšné a odporuje metodám volného trhu? Ano, je, ale regulací a opatření bude spíše přibývat. Dotační projekty jsou totiž natolik předražené a nesmyslné, že by s konkurencí šanci bojovat vůbec neměly. Ale s regulacemi a následnými podporami a dotacemi, to s odřenýma ušima zvládají :-)

 

 

 

To jsem ale už příliš odbočil od tématu triatlonu a sportovních akcí v tomto roce.

Každopádně sezóna se blíží a Hisport se na vás těší.

M.M.