Po kombinaci akcí Challenge Prag a Tábor minulý víkend jsme tento týden se stánky Hisportu absolvovali další náročný dvojboj v podobě terénního triatlonu Valachyman a dlouhého triatlonu Slovakman.

 

 

 

 

Jedná se o tradiční a svým rozsahem a zázemím jedny z největších a nejvýznamnějších akcí u nás (potažmo na Slovensku v případě Slovakmana, kde jde ale o závod který je součástí Českého poháru v dlouhém triatlonu).

 

 

A jak s oblibou říká Vlado Baron, organizátor a komentátor Slovakmana, že „triatlon je letní sport“, prověřily letní teploty připravenost závodníků, téměř dokonale a u mnoha jmen se ve výsledkové listině dokonce objevila zkratka DNF. Náročné to totiž bylo i pro nás na stáncích expa, natož pro závodníky zejména Slovakmana.

 

 

Valachyman překvapil nejen počtem účastníků a opravdu krásným prostředím, ale i oblibou terénního triatlonu na Moravě. Oproti klasické xteřře, která spíše skomírá, jde tady o sice náročnou, ale nijak extrémní trať kola, která je absolvovatelná i pro „běžného sportovce“. Proto i tak velká obliba. A když se spojí tradice, krásné prostředí a výborná organizace pod taktovkou Boba Komína, je na úspěch zaděláno.

 

 

Stejně tak Slovakman je velmi tradiční akce s perfektním zázemím. Tribuny, podium, špičkové ozvučení, velkoplošná obrazovka, to prostě hned tak někde, vyjma závodů světových sérií Ironman a Challenge, nenajdete.

Takže díky za takovéto závody. Bylo na co se dívat.

M.M.