Začnu tentokrát tím negativním. V rámci zavedení této Americké značky na trh v ČR a okolních státech jsme se snažili první roky prodávat za super ceny s naprosto minimální marží, která u hliníkových variant ani nepokryla náklady na dovoz.

 

 

 

 

 

 

 

Na konci roku 2015 ale vzniklo zastoupení této značky v Německu a Američané nás donutili nastavit ceny, jako jsou v Německu a v USA. Znamenalo to samozřejmě výraznější zdražení, které se ještě více zohlednilo společně s příchodem nové kolekce 2016. V USA je značka Rolf prima nadřazena nad celosvětově známější značku Zipp a ceny tomu odpovídají. U nás jsou přibližně srovnatelné. Kvalitou je v současné době Rolf nad touto „kultovní“ značkou a to nejen díky pevnosti, životnosti a párovému výpletu s minimálním počtem drátů kvůli aerodynamice, ale i keramickým ložiskům a titanovým nábojům u většiny typů kol, včetně těch hliníkových.

 

Rolf prima prostě zvolil cestu maximální kvality, ruční práce a „nejrychlejších kol“ v karbonovém i hliníkovém provedení s maximální odolností, nad levnou cenovou politikou a za konkurenci považuje opravdu jen špičkové značky jako Hed, Zipp, ale nikoliv asijské manufaktury na karbonové ráfky všemožných značek ve stejném provedení, lišící se pouze nálepkou.

U variant MTB už jsou k dispozici pouze kola 27,5 a 29 palců a u silniček už kromě klasických variant brzd vyrábějí kotoučové a nově i 30mm vysoké karbonové plášťové ráfky.

Co se dá opravdu u této značky vyzdvihnout „do nebe“ je životnost těchto kol a brzdné účinky karbonových ráfků, které jsou i za mokra podobné hliníkovým a navíc díky univerzálním brzdovým špalíkům, nemusíte tyto při změně kol měnit.

Volitelná je i možnost barevných polepů v mnoha variantách, barevných nábojů kol a i další individuální úpravy na přání. Kdo jednou vyzkouší tuto značku, už nechce nic jiného :-)