Ještě před dvěma lety ji používala jen malá část profesionálů ve startovním poli. Tady má i svoje jasné opodstatnění, protože aerodynamika při vysokých rychlostech na kole je značně stěžejní a nějaký ten wattík se tím dá ušetřit. Nevýhodou je samozřejmě větší stísněnost a méně komfortní dýchání, než u klasické kombinézy a nutnost vysvlékání z důvodu konání potřeby, oproti samostatnému dresu a kalhotám.
 
 
 
 
 
 
Jak už tomu ale tak bývá, tato kombinéza se velmi rychle rozšířila i mezi „hobby“ závodníky a zatímco u nás je její zastoupení oproti klasice tak 50/50, na velkých závodech typu Ironman už tato jasně dominuje a používá ji až 80% závodníků věkových skupin a téměř všichni profesionálové.
 
 
Pozadu s těmito kombinézami nezůstala ani Německá firma Sailfish, kterou pro ČR zastupujeme. K dispozici je kombinéza řady comp s černými kalhotami, modrým vrškem a bílými rukávky. Specialitou tohoto modelu je otvor u pasu v přední části kombinézy, který umožňuje vykonání malé potřeby bez nutnosti kombinézu svlékat do pasu.
 
 
 
Připravuje se ale i zrychlující plavecká kombinéza řady PRO, kterou půjde použít i v případě zakázaných neoprenů. Její cena bude ale atakovat cenu neoprenů střední třídy.
 
 
Bohužel totálně vyprodané jsou v celé Evropě v současné době zrychlující kombinézy na dlouhý triatlon Sailfish Rebel a i my netrpělivě čekáme kdy je opětovně naskladníme.

M.M.