Níže v článku představená plavecká kombinéza Sailfish rebel pro střední a dlouhé triatlony bez neoprenů se nabízí v modelové kolekci 2016 na www.sailfishvyprodej.cz Samozřejmě za super ceny, ale v omezeném počtu a velikostech. 

 

 

Nová, plavání zrychlující, kombinéza pro střední a dlouhý triatlon REBEL jde ve šlépějích kombinézy PRO a i když je v nabídce teprve chvíli, asi ji potká podobný osud v podobě vyprodání. REBEL je určen pro triatlony na středních a dlouhých distancích, kde je zakázán neopren, což je vzhledem k neustále se oteplujícímu klimatu, čím dál častější záležitostí. Bohužel pro mnohé závodníky dost překvapivou a dá se říci těžko řešitelnou.
 
 
 
Rebel samozřejmě nemá triatlonovou vložku jako kombinéza Pro a počítá se s jeho vysvlečením hned po plavání, nebo nejpozději po cyklistice, kdy klasický dres nebo kombinézu máte pod ním. Přední a zadní panel kombinézy je ze speciálního materiálu, který nesaje, ale naopak odpuzuje vodu a na bocích je pružný materiál zajišťující dokonalou přilnavost pro veškeré somatotypy triatlonistů a triatlonistek, což konkurence zatím nezná. Švy jsou napuštěné látkou podobnou silikonu pro maximální aerodynamiku a minimální odpor vodě a přechody mezi typy materiálu jsou zevně lepené další speciální vrstvou látky. Dokonalost sama  :-)
 
Jak oblast krku, tak oblast stehen je konstruována tak, aby nemohlo dojít k rolování, krabatění, nebo dokonce odchlípnutí od těla triatlonisty a nabrání vody pod kombinézu. Běžně používaný silikon nahradil nový, zcela revoluční materiál.
Rozepínání je jako u neoprenu vzadu a seshora nahoru za pomoci „šňůrky“ jako u neoprenu. Nic složitého.
Jestliže nejsilnější domácí výrobce triatlonového oblečení prohlásil, při pohledu na minulou generaci kombinézy Rebel, že něco podobného nedokáže vyrobit ani v horizontu pěti a více let, potom nevím, co by řekl v případě této generace zrychlující kombinézy REBEL. Ostatně, brzy se to dozvím, neboť ani domácí produkce pro naše domácí týmy nám není lhostejná a na jejím vývoji se snažíme podílet.
Samozřejmě životnost těchto zrychlujících kombinéz je značně omezená a „zrychlující“ vlastnosti klesají s počtem použití. Není to tak citlivé téma jako u špičkových plavců, kteří mají v případě těch nejlepších doslova jedny plavky na každou jednotlivou disciplínu, ale není to ani tolik odlišné. Takže na Havaj určitě nový Rebel a v případě důležitých startů kombinézou šetřit, nebo o to častěji kupovat novou, bohužel. Dva roky stará a mnohokrát použitá, už vás nezrychlí. Ovšem oproti klasickým „komboškám“ domácí, ale z většiny i zahraniční produkce, ani nezpomalí. Je to prostě zase o penězích, jako skoro u všeho. Výsledek je ale znatelný a v tomto případě i jasně měřitelný. Není to sice posun jako s neoprenem, ale mnozí jsou překvapení, kolik taková kombinéza dokáže udělat. Sám jsem jedním z těch překvapených :-)