Je to teprve nedávno, co jsme spustili nový eshop se špičkovým triatlonovým vybavením Evropské jedničky, Německé značky Sailfish a naskladnili ho vybranými modely aktuální modelové řady 2016.
 
 
 
 
 
 
 
 
K rozdělení klasického eshopu a tohoto eshopu došlo s výhledem na rok 2017, kdy na eshopu www.sailfish.cz budeme prodávat jen novinky modelové kolekce 2017, která dorazí na jaře následujícího roku a která, jak už jsme mohli vidět jako zastoupení značky pro ČR, bude jedním slovem fantastická. Ale vraťme se k nově spuštěnému eshopu www.sailfishvyprodej.cz , pro který sice neplatí akce, o které se dočtete v jednom z předchozích článků na tomto webu, ale kde je možné nakoupit současnou modelovou řadu značky salfish s mnohdy více než 50% slevou.
 
 
Pojďme se podívat na to nejzajímavější:
 
 
Triatlonový neopren Sailfish One-druhá nejvyšší řada značky sailfish a model, který předčí všechny top modely konkurenčních značek, s výjimkou americké značky Tyr a jejích dvou top modelů. Model One vyniká až neuvěřitelnou flexibilitou, při zachování velké šířky neoprenu a maximální nosnosti neoprenu. Podobné flexibility se snaží ostatní značky dosáhnout zúžením neoprenové vrstvy především v oblasti ramen a rukou, což ovšem značně sníží nosnost, zpomalí oblékání i vysvlékání neoprenu a sníží i jeho životnost. Materiál tohoto neoprenu se více podobá plastelíně, než klasické gumě, na kterou jsme u neoprenů zvyklí a to především v pro flexibilitu rozhodujících zádových a bočních panelech, ze kterých je neopren slepen dohromady. Tento neopren v ceně 16800,-Kč lze na našem eshopu pořídit pod deset tisíc!
 
 
 
 
Závodní triatlonová kombinéza Tri suit Pro team-jedna z mála plavání zrychlujících kombinéz na světě. Firmy, které takovéto materiály pro kombinézy mají, se dají spočítat na prstech jedné ruky a část z nich jsou firmy plavecké. Tato kombinéza nejen že vás ve vodě oproti plavkám nezpomalí, ale stejně jako třeba neopren výrazně zrychlí a to nejen horší plavce, ale i ty výborné. Zlepšení dělá obvykle více než 2s na 100m, ale mnohdy i mnohem víc. Kombinéza není z „gumového“ materiálu a je tudíž schválena k použití při všech typech triatlonových závodů. Smysl má ale jen tam, kde je zakázán neopren, protože s použitím neoprenu se její zrychlující účinky samozřejmě neprojeví. Kombinéza je maximálně pohodlná a dají se v ní absolvovat veškeré triatlonové distance, aniž by vám výrazněji bránila v dýchání a pohybu, což se například u zrychlujících plavek říci rozhodně nedá. Kombinézu s oficiální cenou 6300,-Kč lze na našem webu pořídit už za 2990,- v barvě černo žluté a 3990,- v barvě černo modré.
 
 
 
 
Neoprenová kombinéza sailfish Wave s krátkými rukávy a nohavicemi-plavecká kombinéza z úzkostěnného neoprenu určená do venkovních, nebo vnitřních studenějších bazénů, nebo do venkovních vod, kde už je v klasickém triatlonovém neoprenu až příliš teplo. Značná část plavců a triatlonistů je dosti zimomřivých, díky jejich malému procentu podkožního tuku, nebo nedostatku energie při vícefázovém tréninku kde ten plavecký je několikerý v pořadí v daném dni. Ale jsou i bazény, kde je voda doslova „na hraně“ i pro ty otužilejší a když se k tomu přidá u venkovních bazénů například zatažená obloha, nebo vítr, je o problém postaráno. Dá se plavat jen po omezenou dobu, navíc jen souvislé a nebo velmi intenzivní úseky s krátkou pauzou a na technická cvičení a další prvky,které by měl trénink obsahovat, můžete rovnou zapomenout. Modely s dlouhými nohavicemi a rukávy jsou u značky Sailfish pro bazénové plavání k dispozici také, ale na mnohých bazénech s jejich použitím „mají problém“. S krátkou variantou jen výjimečně. Z hlediska hygieny a podobných odůvodnění zákazu jde samozřejmě o naprostý nesmysl, neboť v porovnání neškodného neoprenu a povolených plaveckých „bermud“, ve kterých většina „koupálistů“ běžně chodí a potom si je v bazénu umyjí, je nasnadě otázka, o co plavčíkům a provozovatelům bazénů vlastně jde. Nicméně realita je taková, jaká je a wawe je ideální řešení. Oficiální cena, za kterou se dá tato neoprenová kombinéza s krátkýmu rukávy a nohavicemi pořídit, je 4700,-Kč. Na eshopu www.sailfishvyprodej.cz ji najdete za 2900,-
 
 
O dalším triatlonovém vybavení za super ceny na eshopu www.sailfishvyprodej.cz v druhém díle tohoto článku.

M.M.