Nejen snaha o rozšíření triatlonové členské základny jako takové je naším cílem do následujících let. I když tímto projektem, ve spolupráci s výzvou „Můj první triatlon“, tento rok odstartujeme.

 

 

 

 

 

 

Další snahou je více se soustředit na střední a dlouhý triatlon a triatlonové „začátečníky“ z řad o řádky výše motivovat k tomu, aby šli dále a překonávali své dosavadní možnosti. V rámci týmu a našich klientů se nám to více než dobře daří a tak není důvod, proč tento trend nepřenést do mnohem masovějšího měřítka.

Největší zklamání a skepsi k podpoře triatlonu a triatlonistů nám v rámci týmu připravili takzvaní „rádobyprofíci“, kteří doposud sice ničeho výsledkově významnějšího nedosáhli ani u nás, natož v Evropě, nebo v rámci soutěží jako je světový pohár, ale i tak nepochybují o svém významu a cítí se zcela nedocenění v rámci oddílu, nebo ČR. Mnozí tak z „trucu“ přestupují do oddílů jiných, někdy zahraničních (SK), aby posléze zjistili, že ani tady to nebude s podporou vzhledem k jejich reálné sportovní výkonnosti nějak slavné, natož lepší.

 

 

Ale to už jsem uhnul někam, kam jsem ani nechtěl. To podstatné je, že i Hisport se chce v budoucnu zasloužit výraznější měrou o rozvoj naší nastupující generace triatlonistů a učiní k tomu v následujících letech ve spolupráci s ČTA patřičné kroky. A to už proto, že Praha zázemí pro mladé a nadějné triatlonisty prakticky nemá a poptávka po něm z řad rodičů a nyní už i funkcionářů ČTA sílí.

 

 

 

V pozdních letních a podzimních měsících jsme aktivně „mapovali“ podmínky pro nadějné triatlonisty v Praze a okolí a výsledky pro nás byli doslova překvapením, bohužel v tom negativním slova smyslu.

Celkem chápu, že si v tomto regionu nechce vzít „na triko“ nikdo zodpovědnost za přípravu například v cyklistice (osobně bych se toho také obával), ale chybí i vzevrubná koncepce přípravy mladých triatlonistů a vůbec podvědomí pro sportovce a hlavně rodiče, jak celou přípravu kombinovat a sladit tréninky atletiky, plavání a dalších sportovních odvětví dohromady.

Ale to už je zase téma na zcela samostatný článek.

M.M.