I když už jsem v těchto brzkých ranních hodinách a po důkladném dodržování pitného režimu, ve značně „unaveném“ stavu, musím pogratulovat a uznat obdiv k předvedeným výkonům na Havaji.
 
 
 
 
 
 
 
Trošku jsem ve skrytu duše doufal v možnost atakovat můj čas z roku 2006, zvláště když podmínky byly super a hrozilo i prolomení téměř mýtické hranice osmi hodin, na tomto závodě, ale i tak jste zajeli super výsledky a i když jste nyní možná nespokojení, po pár dnech, měsících, nebo možná letech budete hrdí na to, co jste tady dokázali.
Škoda že Petrovi nevyšel jeho atak na vítězství ve věkové kategorii, od kterého ho dělilo doslova pár sekund. Ale i tak běžel i přes menší krizi famózně a na běhu, který je jeho nejsilnější disciplínou, ukázal, že na to má. Pokud vydrží a dá si reparát, tak toho zlata ve své kategorii dosáhne. Já bych byl ale radši kdyby si to rozdal s profíky a mým časem z roku 2006. A vyzval na souboj i mladší generaci (Kočař, Volár, Petrásek a další), aby se o to pokusili a vytvořili u nás konkurenci, které je prostě posune do světové elity.
 
 
Omlouvám se holkám, kterým se v článku nevěnuji, i když by si to určitě zasloužily.
Míra taky super výkon a parádní představení zejména na kole. Kdyby se tolik nehnal v nahánění Petra, byl by jejich souboj na běhu mnohem vyrovnanější. Ale i tak skvělý výkon a i když ta hranice devíti hodin nepadla, není důvod být zásadně nespokojený.
Jelo se nejrychleji v historii Havajského Ironmana a klimatické podmínky závodu přály. Ne, že by nebylo horko, jako jiné roky, ale vítr byl doslova přívětivý a nahrával rekordním časům. A dlouho to vypadalo i na prolomení doslova magické, osmihodinové hranice. Tak snad příště. Jednou to přijít musí :-)
 
 
Letos jsem se doslova distancoval od popisu dění na trati z mého pohledu a závod si doslova užíval u PC a s plechovkou pivka v ruce. A byl to parádní závod.
A i výzva. Favorité mají co obhajovat, nebo dokazovat svoji neporazitelnost a všichni ti, co se jim závod povedl, zase musí obhajovat svoje posty a čelit následným výzvám.
Havaj je ale jen jedna a bude až zase za rok. Makejte a splňte si sen, stát na jejím startu. Stojí to za to.

M.M.