Kromě fotografií kol nejlepších cyklistických hvězd planety a jejich dalšího vybavení , silniček kolekce 2011 renomovaných cyklistických firem a dalších zajímavostí z výstavy EUROBIKE 2010, jež můžete shlédnout na stránkách sportovního klubu Hisport team www.hisportteam.cz, vám přinášíme několik dalších postřehů...

...Design mnoha značek a konstrukce kol, stejně jako oblečení se začaly upravovat speciálně pro dámy. A o tom, že jsou takovéto skvosty opravdu líbivé, se můžete přesvědčit alespoň z následných fotografií .

Dámské varianty výrobců Basso, Scott, Pinarello...

Firma ENERVIT, jež se zabývá výrobou výživových doplňků, jež jsou v oblibě nejen u cyklistů, ale i triatlonistů a dalších sportovců, změnila design svých produktů a uvedla na trh některé novinky, jako regenerační nápoj R1 nebo předzávodní želé PRE. Jestli se vám budou produkty líbit stejně tak jako chutnat se můžete přesvědčit níže.

Měření výkonu se stává nedílnou součástí cyklistiky a firmy jako Powertap nebo SRM jsou technologickými špičkami v této oblasti. Pozadu ale nechce zůstat ani Polar, který je naprostou špičkou v měření tepové frekvence, nicméně jeho první měřič výkonu založený nikoliv na měření kroutícího momentu, ale kmitání řetězu se mu příliš nepovedl. Nyní přichází s měřičem druhé generace, kterým si chce určitě napravit reputaci. Zajímavá by měla být i cena.


Elektronické řazení se stává součástí především speciálů na časovku. Jako triatlonisté však musíte doufat, že nedojde baterka. Cyklista – časovkář může v ideálním případě (i za cenu časové ztráty) použít náhradní kolo z doprovodného vozu, ale absolvovat Ironmana na jediný převod by bylo asi nad síly každého.