Z hlediska významu triatlonu v ČR je zařazení závodu Triprague do série Challenge family bezesporu velmi přínosné a krokem kupředu.

 

 

 

 

 

Nechci tady probírat otázku finanční, ale asi každému je jasné, že tato akce něco spolkne a bude velmi záležet na počtu účastníků, zda se tato investice (i když z velké části v rámci dotací) vrátí, nebo ne.

Bude totiž záležet především na zahraničních závodnících, zda si do Prahy najdou cestu a naplní startovní listinu. Jistých je jen několik profesionálů, kteří si přijedou rozdělit odměny za umístění, ale ti startovku rozhodně nenaplní. Navíc se obávám, že dojde k určitému odlivu domácích závodníků a nikoliv navýšení jejich počtu.

Zahraniční závodníci nepřijedou „jen tak“. Bude hodně záležet na propagaci tohoto závodu na jiných závodech tohoto seriálu v okolních státech a nejlépe i na závodech konkurenční série Ironman. To už je ale na ČTA a organizátorech závodu, které v tomto ohledu určitě podpoří i organizátoři této série Challenge, protože je to v jejich zájmu.

Z hlediska domácích závodníků bude tento závod těžko konkurovat co do počtu účastníků velmi oblíbenému závodu Czechman a i když je v plánu řada doprovodných závodů, které mají celkový počet účastníků navýšit, bude podle mě opravdu stěžejní účast závodníků ze zahraničí.

Kvituji určitě změnu cyklistické trasy, do které snad tentokrát nezasáhne nějaká rekonstrukce a další plánované změny, které jsou určitě nezbytné.

Nezbývá, než se nechat překvapit, jak ČTA s podporou magistrátu, majitelů Challenge family a sponzorů, zvládnou marketing této akce a kolik na start přilákají závodníků. Škoda, že se tento krok nepodařil už loni a nezískali jsme podobná „privilegia“ jako sousední Slovensko.

Každopádně budu za sebe i za Hisport držet palce, aby to dopadlo co nejlépe.

M.M.