Německá firma Sailfish, jednička na Evropském trhu s triatlonovým vybavením, je mezi triatlonisty dostatečně známá i v ČR. Už méně známá je ale dětská triatlonová kolekce této firmy-triatlonové kombinézy, čepičky, plavecké brýle, ale především dětské neopreny.

 
 
 
 
 
 
Ty si čím dál více získávají, díky svojí jedinečné kvalitě a pohodlnosti, oblibu i v mnoha plaveckých školách pro děti. Neopreny jsou ve třech velikostech a jde o skutečné, plavecké neopreny, nikoliv mnohem levnější porézní nápletový materiál, který většina firem používá, neboť u neoprenu nejsou schopni dosáhnout potřebné flexibility a děti se v nich potom cítí stísněně a značně nepohodlně.
 
 
Pro děti vybavené neopreny Sailfish už nejsou běžné bazény s vodou pro dospělé a tomu odpovídající teplotou, žádný problém. Jednak netrpí chladem a výhodou neoprenu je i to, že mírně nadnáší a pomůže dětem s polohou těla na vodě.
Oblibu našla tato značka i mezi plaveckými instruktory, jelikož jako jedna z mála na světě vyrábí i úzkostěnné plavecké neopreny do bazénů. Řada instruktorů se totiž rekrutuje z řad bývalých plavců a bez výraznějšího pohybu je jim v bazénu při výuce dětí také zima. Vybírat je možné hned z několika variant bez nohavic i s nohavicemi, nebo bez rukávů a s krátkými i dlouhými rukávy. Jde o neopreny s názvy Sailfish blade, vawe, edge.
 
 
Jak neopreny dětem i instruktorům sluší, si můžete nejlépe prohlédnout na fotografii pořízené v jedné z domácích plaveckých školiček pro děti.
 
M.M.