A dá se bez nadsázky říci, že je snad s výjimkou Franty Kubínka, přímo katastrofální. A to především v cyklistické části, kde již zmiňovaný Kubínek, nebo na střední triatlony se specializující Pevel „Karlos“ Petrásek, nadělili ostatním mladým......
 
 
 
 
 
 
 
.....reprezentantům přes 8minut na čtyřiceti kilometrech. To je rozdíl minimálně třech výkonnostních tříd a úroveň hobby závodníků jezdících u nás střední triatlony.
A lepší to samozřejmě nebylo ani v běhu, protože byli po bezhákovém kole v takovém stadiu únavy, kdy jim dělalo problém běžet tempem pod 4min/km! I když tady musím přiznat, že trať byla o něco málo delší a ne právě nakloněná nějakým rychlým časům. Nicméně veterán Gerych běžel i tak o 30s/km rychleji než naši reprezentanti.
 
 
Korunu tomu nasadilo prohlášení našich reprezentantů, že šli závod zadrženě v tréninkovém tempu, vzhledem k blížícímu se ME. Ještě že o tom rozhodují jiní, protože dle mého názoru by na ME mohli kromě Švarce s Čelůstkou jen Kubínek a možná jeden junior. Ostatní tam, pokud se nebude taktizovat a pojede se na kole, budou jen na svazem placeném výletě. Když už jsem u těch jmen, první dva v tomto výčtu v Příbrami nebyli, ale jejich cyklistická výkonnost je na daleko vyšší úrovni, než u raději nejmenovaných reprezentantů. A i tak to ve světových pohárech často nestačí a balík jim prostě „cukne“ a je po šancích na solidní umístění. Co by asi tak bylo v případě těch, co jsou schopni nakoupit na hodinové cyklistice deset minut?
Jasně se ukazuje, že nominace není možné dělat z aquatlonů, nebo testů plavecké a běžecké části. I kdyby totiž naši reprezentanti taktizující balík v cyklistice náhodou udrželi, dojedou ve stavu, kdy nebudou schopni běžet ani tempo 3:30/km, natož 3min/km, kterým běhá současná světová špička. A pokud je na běhu bezpečně poráží i Slovenka Gajdošová, je asi opravdu něco špatně. Kluci by se měli zamyslet sami nad sebou, přestat se vymlouvat a začít něco dělat.
Ale abych jen nekritizoval. Příkladem našim mladým nadějím mohou být závodníci středních triatlonů a to často veteránské kategorie. Nejsou to sice žádní plavci a v hákových závodech by neměli šanci, ale v bezkákových jsou schopni konkurovat naší reprezentaci v OH triatlonu.
 
 
A pochválit je potřeba i pořadatele, kteří se i navzdory katastrofálnímu stavu vody v rybníce a rozhodnutí na poslední chvíli, zhostili organizace závodu na jedničku a závod měl odpovídající úroveň hodnou MČR. Příbramský triatlon má svoji tradici a tým kolem Petra Švarce a Radka Eliáše nejen dostatek zkušeností, ale i to pravé sportovní srdce. Stejně jako v případě Tomáše Petra a jeho Czechmana, garance kvality a organizace závodů ne pro peníze, ale především pro závodníky.
Jsem rád, že jsem mohl být na závodě osobně a vše vidět na vlastní oči. A jsem i rád, že jsem se navzdory nutkání, nepostavil na start tohoto závodu. Jinak by totiž můj článek byl asi ještě o mnoho kritičtější :-)
 
 
Doprovodné fotografie se netýkají tolik závodu, jako spíše našeho zázemí Hisportu a občerstvovaček s Enervitem, které jsme spolu s pořadateli pro vás připravili. Fotky ze závodu ale určitě najdete na webu czechtriseries a dalších triatlonových serverech.
 

M.M.